• Trpaslíci na internete

• Našim cieľom bolo v čo najväčšej miere priblížiť deťom prácu s počítačom a internetom. Celým projektom nás sprevádzala Snehulienka a sedem trpaslíkov. Každý trpaslík mal za úlohu niečo nás naučiť.

Projekt sme realizovali prostredníctvom hier, rozhovorov, aktivít na PC, prezentácií.

Počas ôsmych mesiacov sme sa spolu s trpaslíkmi dozvedeli veľa užitočných informácií.

Prvý trpaslík Plaško mal za úlohu naučiť nás základy používania počítača a jeho častí.

Druhý trpaslík Hapčí zisťoval, do akej miery si žiaci zapamätali informácie z predchádzajúceho mesiaca. Žiaci mali za úlohu nadobudnuté vedomosti vysvetliť svojmu kamarátovi.

Tretím mesiacom nás sprevádzal Dudroš, ktorý prostredníctvom projektu informoval o výhodách a nevýhodách používania IT techniky (napr. zdravotné riziká, strata fyzického kontaktu, psychická ujma).

Trpaslík Šťastko nás naučil základy používania internetu.

So Spachtošom sme sa naučili, ako používať internet, ale tiež nástrahy, ktoré na nás číhajú pri neuváženom používaní internetu. Dozvedeli sme sa aj to, čo je kyberšikana.

Kýblik nám porozprával o tom, ako bezpečne používať svoje osobné údaje a fotky na internete. Tiež údaje o svojich blízkych a o prostredí, v ktorom žijeme.

Počas siedmeho mesiaca sme sa s Vedkom naučili, ako získavať zaujímavé informácie na internete. Tiež sme sa dozvedeli, že nemáme veriť všetkému čo je na internete.

Posledný mesiac sme si spolu so Snehulienkou zopakovali všetko, čo sme sa naučili. Tiež sme si rozdali letáčiky pre rodičov, ktoré nás v ôsmych bodoch informovali o tom, ako používať IT techniku (telefóny, tablety, PC) v domácom prostredí bezpečne.

Potešila nás aj návšteva Snehulienky v našej triede.